Pūču ekskursija Ķemeru Nacionālajā parkā 12. martā

Ziemas beigas un pavasara sākums ir laiks, kad ligzdošanai sāk gatavoties pūces. Savu teritoriju tās rūpīgi aizsargā no citiem apkārtnes pūču pāriem ar katrai sugai raksturīgiem saucieniem. Lielākā daļa pūču sugu visai labi reaģē uz to saucienu atdarināšanu vai atskaņošanu.
Tas vienmēr ir liels pārdzīvojums, ja meža klusumā izdodas izdzirdēt ūpja skaļo riesta balsi (labos laika apstākļos dzirdama līdz pat 5 km), meža pūču pāra ūjināšanu vai apodziņa melodisko svilpošanu pavasara vakarā!

Glaucidium passerinumĶemeru nacionālajā parkā esošās daudzveidīgās un cilvēka mazietekmētās mežaudzes nodrošina lieliskus dzīves apstākļus dažādām pūču sugām. Ekskursijas laikā tiks mēģināts saklausīt un veiksmes gadījumā arī ieraudzīt ūpi, meža pūci, apodziņu, kā arī bikšaino apogu un ausaino pūci. Programmā paredzēta pūču klausīšanās un tumsas sagaidīšana Ķemeru nacionālā parka administrācijas ēkas „Meža māja” apkārtnē. Tieši vakara krēslas laikā ir vislielākā pūču aktivitāte, šajā laikā iespējams novērot arī riestojošas slokas, mērkaziņas un citu sugu putnus, tādēļ vēlams arī binoklis. Nakts pārējā laikā atkarībā no ekskursantu vēlmēm paredzēta pūču meklēšana Čaukciema, Antiņciema un Ragaciema apkārtnē.
Pasākuma apmeklētājiem lūgums izvēlēties siltu un nešvīkstošu/nečaukstošu apģērbu, kā arī ūdensnecaurlaidīgus apavus. Līdzi ņemt termosu ar karstu dzērienu un kādu našķi.
Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursijas laiks var tikt mainīts!

Aegolius funereusIzbraukšana no Rīgas Latviešu biedrības nama, Merķeļa ielā 13, plkst. 17:00, atgriešanās 13.martā naktī/agri no rīta.
Ir iespējams tikties pie ĶNP "Meža mājas", tādejādi samazinot izmaksas, tomēr jārēķinās ar to, ka ekskursija beigsies laikā, kad sabiedriskais transports nekursē.

Gids: Gaidis Grandāns

Komentāri   

 
0 #3 Pūces ĶNPEartha 2017-05-16 03:23
This is the perfect site for anyone who hopes to
understand this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually
would want to?HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic that's been discussed for ages.

Excellent stuff, just excellent!
Citēt
 
 
0 #2 RE: owls_at_KNPAndrew Mackenzie 2015-03-07 12:37
I want to come on this trip. How do I book?
Citēt
 
 
0 #1 RE: owls_at_KNPSantiago Imberti 2013-04-19 05:47
Are you likely to repeat the trip later in the same month? I´m thinkin of spending a week in Latvia 23-30 may and so would be also interested in other similar outings. Many thanks!
Citēt
 
Izmantotie apzīmējumi:
M – mātīte, T – tēviņš, 1cy – jaunais putns, imm – nepieaudzis putns, ad – pieaugušais putns,
N – ziemeļi, S – dienvidi, W – rietumi, E – austrumi

Šai sadaļā tiek publicēti aktuālākie un interesantākie putnu novērojumi Latvijā. Jebkurš labs putnu pazinējs var iesūtīt savus  novērojumus un ziņojumus, kas ir interesanti, vērtīgi vai atbilst sekojošiem kritērijiem. Svarigākās un būtiskākās ziņas tiks vertētas individuāli. Iegūtos ziņojumus un fotoattēlus lūdzam iesūtīt sadaļā Novērojumu iesūtīšana vai e-pastā info@latvijasputni.lv

Kopš 01.02.2011. latvijasputni.lv sistēmātika atbilstoši "The Clements Checklist of Birds of the World, 6th Edition 2007" (versija 6.5).
M – male, F – female, 1cy – 1st calendar year bird, imm – immature bird, ad – adult bird
N – North, S – South, W – West, E – East

Here are published most actual and interesting bird news in Latvia. All birders are welcome to report the observations and/or pictures to info@birdinglatvia.lv. Most interesting and important records will be published.

birdinglatvia.lv systematic since 01.02.2011. is based on "The Clements Checklist of Birds of the World, 6th Edition 2007" (version 6.5). English names following "Birds of the World. Recommended English Names" by Gill and Wright on behalf of the International Ornithological Congress (IOC).