Pūču ekskursija Ķemeru Nacionālajā parkā 12. martā

Ziemas beigas un pavasara sākums ir laiks, kad ligzdošanai sāk gatavoties pūces. Savu teritoriju tās rūpīgi aizsargā no citiem apkārtnes pūču pāriem ar katrai sugai raksturīgiem saucieniem. Lielākā daļa pūču sugu visai labi reaģē uz to saucienu atdarināšanu vai atskaņošanu.
Tas vienmēr ir liels pārdzīvojums, ja meža klusumā izdodas izdzirdēt ūpja skaļo riesta balsi (labos laika apstākļos dzirdama līdz pat 5 km), meža pūču pāra ūjināšanu vai apodziņa melodisko svilpošanu pavasara vakarā!

Glaucidium passerinumĶemeru nacionālajā parkā esošās daudzveidīgās un cilvēka mazietekmētās mežaudzes nodrošina lieliskus dzīves apstākļus dažādām pūču sugām. Ekskursijas laikā tiks mēģināts saklausīt un veiksmes gadījumā arī ieraudzīt ūpi, meža pūci, apodziņu, kā arī bikšaino apogu un ausaino pūci. Programmā paredzēta pūču klausīšanās un tumsas sagaidīšana Ķemeru nacionālā parka administrācijas ēkas „Meža māja” apkārtnē. Tieši vakara krēslas laikā ir vislielākā pūču aktivitāte, šajā laikā iespējams novērot arī riestojošas slokas, mērkaziņas un citu sugu putnus, tādēļ vēlams arī binoklis. Nakts pārējā laikā atkarībā no ekskursantu vēlmēm paredzēta pūču meklēšana Čaukciema, Antiņciema un Ragaciema apkārtnē.
Pasākuma apmeklētājiem lūgums izvēlēties siltu un nešvīkstošu/nečaukstošu apģērbu, kā arī ūdensnecaurlaidīgus apavus. Līdzi ņemt termosu ar karstu dzērienu un kādu našķi.
Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursijas laiks var tikt mainīts!

Aegolius funereusIzbraukšana no Rīgas Latviešu biedrības nama, Merķeļa ielā 13, plkst. 17:00, atgriešanās 13.martā naktī/agri no rīta.
Ir iespējams tikties pie ĶNP "Meža mājas", tādejādi samazinot izmaksas, tomēr jārēķinās ar to, ka ekskursija beigsies laikā, kad sabiedriskais transports nekursē.

Gids: Gaidis Grandāns

Komentāri  

#1 Pūces ĶNPEartha 2020-12-23 12:31
This is the perfect site for anyone who hopes to
understand this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually
would want to?HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic that's been discussed for ages.

Excellent stuff, just excellent!